Extrakcie zubov

Ak je zub nezvratne poškodený a nedá sa zachovať, pristupujeme k extrakcii zuba. Extrakcia alebo trhanie zuba je chirurgický zákrok, ktorého cieľom je vytiahnutie zuba zo zubného lôžka. Extrakcia zuba je bežne vykonávaná ako ambulantný zákrok, pred ktorou je nutné s pacientom prebrať jeho anamnézu. Cielene sa pýtame na závažné ochorenia srdca, ciev, aké lieky pacient užíva a či sa u neho neobjavila akákoľvek alergická reakcia pri podaní anestézy. Pred extrakciou zuba vykonávame dezinfekciu ústnej dutiny a lokálnu anestézu.Zuby nemožno extrahovať z dôvodu prítomnosti vážnych ochorení, ako je akútna leukémia, ťažké srdcové zlyhanie, porucha zrážanlivosti krvi a pod.

Dentálna hygiena

Správna dentálna hygiena je súčasťou prevencie vzniku zubných kazov. Vykonávame profesionálne odstraňovanie povlakov a zubného kameňa ultrazvukom, Air-flow pieskovanie, leštenie a odstraňovanie pigmentov na zuboch.

Realizujeme tiež inštruktáž a nácvik domácej hygieny a správnej techniky čistenia zubov s použitím kefky, nite a medzizubnej kefky. U nás zaevidovaný pacient je povinný absolvovať dentálnu hygienu raz za pol roka.

Koreňové kanáliky

Pokiaľ zubný kaz progreduje ďalej a zasiahne zubnú dreň alebo okolie zuba, treba ošetriť dreňovú dutinu a koreňové kanáliky vo vnútri zuba. Toto ošetrenie sa nazýva endodoncia.

Potreba liečby koreňových kanálikov nastáva pri neliečení a šírení zubných kazov, príp. po úrazoch zubov. Pri tomto ošetrení ide o nájdenie všetkých kanálikov, odstránenie nefunkčného nervu a ciev, mechanického opracovania stien koreňových kanálikov a chemickej dezinfekcie, teda odstránenia infekcie z koreňových kanálikov a ich následné hermetické uzatvorenie.

Prácu vždy kontrolujeme digitálnym RTG vyšetrením. Vďaka moderným postupom je aj takéto ošetrenie u nás možné úplne bezbolestne.

Výplňová terapia

Ak ide o ľahšie poškodenie zubu zubným kazom, riešime tieto defekty výplňou - plombou. Samotný druh výplne závisí od rozsahu defektu, celkovej kazivosti chrupu a vašich finančných možností.

Na efektívne ošetrenie zubného kazu používame najmodernejšie technológie a prístroje, ktoré nám umožňujú čo najpresnejšie ohraničiť postihnuté tkanivá a vyplniť zub vysoko kvalitnou fotokompozitnou výplňou. Cieľom je zachovať zub z hľadiska estetickej, fonačnej a žuvacej funkcie.

Bielenie zubov

Metóda bielenia zubov Philips Zoom pozostáva z domáceho predbieľovania a ambulantného bielenia. Pacientovi sa na základe odtlačkov zhotovia dlahy, do ktorých si 3 dni pred ambulantným bielením aplikuje gél na noc. Počas ambulantného bielenia špeciálnym svetlom aktivujeme gél nanesený na zuboch. Ten sa pôsobením svetla rozpadne a kyslík preniká do skloviny a dentínu. Vybieli farebné substancie, zatiaľ čo štruktúra zubu ostáva nezmenená. Rovnomerne a bezpečne vybieli vaše zuby v priemere až o 4 farebné odtiene. Samotnému bieleniu predchádza dôkladná izolácia pier a ďasien tak, aby gél pôsobil len na zuby. Počas bielenia môžete relaxovať, nakoľko ambulantné bielenie trvá hodinu a pol a je úplne bezbolestné.

Objednajte sa

Potrebujete poradiť?Kontaktujte nás.

Po obdržaní vyplneného formulára vás budeme najneskôr do 24 hodín kontaktovať. Ak potrebujete rýchlejšiu pomoc, volajte na číslo +421 911 10 43 43

Najčastejšie otázky
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.